W ostatnich latach Urząd Skarbowy 🏦 wyręcza część podatników i przygotowuje w ich imieniu zeznania roczne.

Niewątpliwie jest to bardzo duży plus, ponieważ w przypadku, gdy zapomni nam się złożyć zeznanie w ustawowym terminie Urząd Skarbowy z automatu akceptuje przygotowany przez siebie formularz, dzięki czemu unikniemy mandatu za brak lub nieterminowe złożenie zeznania.

Niestety dobroć Urzędu w tej kwestii ma też znaczne minusy.

Jakie?

⛔ Przygotowane zeznania często zawierają błędy – jeśli sami ich nie poprawimy to pomimo, że sam Urząd przygotował dla nas rozliczenie to my odpowiadamy za zaistniałe pomyłki i my ponosimy ich konsekwencje (mandat, karne odsetki).

⛔Jeśli uznamy, że Urząd za nas wszystko robi i nie zalogujemy się na stronę e-urzędu to nie będziemy wiedzieć czy mamy zwrot 💵 czy podatek do zapłaty. O ile zwrot nie jest problemem, bo co najwyżej przyjdzie do nas przekazem pocztowym (jeśli urząd nie ma numeru konta) to jeśli zapomnimy o zapłacie podatku to blisko nam do zajęcia komorniczego i dodatkowych kosztów.

⛔Rozliczenie z małżonkiem i ulgę na dzieci Urząd rozliczy analogicznie do roku poprzedniego – jeśli pojawił nam się nowy członek rodziny 👼🏼, wzięliśmy ślub👰🏻‍♀️, rozwiedliśmy się, albo zwyczajnie bardziej opłaca nam się rozliczenie osobno to nie uzyskamy dodatkowych profitów z możliwych dodatkowych odliczeń, a zwrot podatku może okazać się dużo mniejszy niż ten, który moglibyśmy uzyskać.

⛔Urząd nie uwzględni nam ulgi rehabilitacyjnej 👩🏻‍🦽, termoizolacyjnej 🏚️(np. za założone panele fotowoltaiczne) czy też przekazanych darowizn (w tym ulgi dla krwiodawców🩸) co może znacznie zawyżyć kwotę należnego podatku.

⛔Przygotowane zeznanie przez Urząd nie uwzględnia przekazania 1% na cele organizacji pożytku publicznego🧑🏻‍🦯🧸🦮. Ten 1% nic nas nie kosztuje, bo potrącany jest z podatku należnego który i tak trafiłby do urzędu, a nie naszego portfela. Z całego serca❤️ zachęcamy do podawania nr KRS i przekazania podatku potrzebującym 👶🏻🏥🐬

Reasumując – przygotowane przez urząd rozliczenie świetnie sprawdzi się w sytuacji osoby, która nie jest w związku małżeńskim, nie ma dzieci i nie możliwości nic odliczyć. W pozostałych przypadkach zachęcamy Was do sprawdzenia poprawności rozliczenia i dodania ewentualnych odliczeń (tych od dochodu i tych od podatku) 💰. Swoje zeznanie możecie sprawdzić i edytować logując się na stronie: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

A jeśli nie macie pewności czy sami zrobicie to dobrze zachęcamy do kontaktu z nami 🆘 – napiszcie nam maila (📨 biuro@tributo.pl) lub zadzwońcie do biura (☎️ +48 881 321 242) – dopytamy Was o kilka rzeczy i na tej podstawie podamy cenę za przygotowanie zeznania. Po jej akceptacji wyślemy Wam fakturę pro-formę, a po odnotowanej wpłacie przygotujemy Wasze zeznanie roczne i złożymy w Urzędzie Skarbowym. Całość usługi możemy zrealizować bez kontaktu osobistego 😷.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *